Themes - Sydney - en to nb_NO translation catalogue (458 entries)

note: Description of the theme
en: Sydney is a powerful business theme that provides a fast way for companies or freelancers to create an awesome online presence. As well as being fully compatible with Elementor, Sydney brings plenty of customization possibilities like access to all Google Fonts, full color control, layout control, logo upload, full screen slider, header image, sticky navigation and much more. Also, Sydney provides all the construction blocks you need to rapidly create an engaging front page.
nb_NO: Sydney er et kraftfullt forretningstema som raskt lar bedrifter og frilansere etablere en solid tilstedeværelse på nett. Sydney gir deg mange konfigurasjonsmuligheter som tilgang på alle Google Fonts, full fargekontroll, layout-kontroll, opplasting av logo, fullskjerms-slider, header-bilde, sticky menyer og mye mer. Dessuten gir Sydney deg alle byggeblokkene du behøver for å hurtig opprette en medrivende forside.

en: Single lesson
nb_NO: Enkeltleksjon

en: Single course
nb_NO: Enkeltkurs

en: Course title
nb_NO: Kurstittel

en: Lesson title
nb_NO: Leksjonstittel

en: Memberships columns
nb_NO: Medlemskapskolonner

en: Membership archives
nb_NO: Medlemskapsarkiver

en: Sidebar right
nb_NO: Høyre sidekolonne

en: Sidebar left
nb_NO: Venstre sidekolonne

en: Sidebar layout
nb_NO: Oppsett av sidekolonne

en: Course catalog columns
nb_NO: Kolonner i kurskatalog

en: Courses archives
nb_NO: Kursarkiv

en: Single products
nb_NO: Enkeltprodukter

en: Button text
nb_NO: Knappetekst

en: Open link in a new tab?
nb_NO: Åpne lenke i en ny fane

en: Get in touch
nb_NO: Ta kontakt

en: Button link
nb_NO: Knappelenke

en: Button
nb_NO: Knapp

en: Nothing
nb_NO: Intet

en: Contained
nb_NO: Innpakket

en: Menu layout
nb_NO: Menyoppsett

en: here
nb_NO: her

en: See the changelog
nb_NO: Se endringsloggen

en: Discover Sydney Pro
nb_NO: Oppdag Sydney Pro

en: Activating
nb_NO: Aktiverer

en: Jetpack Portfolio
nb_NO: Jetpack Portefølje

en: Deactivate
nb_NO: Deaktiver

en: Font options
nb_NO: Skriftalternativer

en: View Sydney Pro
nb_NO: Se Sydney Pro

en: Header options
nb_NO: Alternativer for sidehode

en: Change your site title or add a logo
nb_NO: Endre nettstedstittel eller legg til logo

en: First time Elementor user?
nb_NO: Førstegangs Elementor-bruker?

en: Install recommended plugins
nb_NO: Installer anbefalte utvidelser

en: All recommended plugins need to be installed and activated for this step.
nb_NO: Alle anbefalte utvidelser på være installert og aktivert for dette trinnet.

en: Submit a review here
nb_NO: Send inn en omtale her

en: Styling with the Customizer
nb_NO: Styling med tilpasseren

en: Font weights
nb_NO: Skriftvekter

en: Keep informed about each theme update.
nb_NO: Hold deg informert om hver temaoppdatering.

en: Import demo content (optional)
nb_NO: Importer demoinnhold (valgfritt)

en: Install one plugin at a time. Wait for each plugin to activate.
nb_NO: Installer én utvidelse om gangen. Vent til hver utvidelse blir aktivert.

en: Importing the demo will make your website look like our website.
nb_NO: Ved å importere demoen vil nettstedet ditt bli seende ut som vårt.

en: Modern
nb_NO: Moderne

en: Read more
nb_NO: Les mer

en: or go to the Customizer
nb_NO: eller gå til Tilpass

en: Click the pencil icon to change this text
nb_NO: Klikk blyant-ikonet for å redigere denne teksten

note: Template Name of the theme
en: No sidebar
nb_NO: Ingen sidestolpe

note: Template Name of the theme
en: Page builder ready
nb_NO: Sidebygger er klar

note: translators: %2$s: plugin name in screen reader markup
en: Activate %2$s
nb_NO: Aktiver %2$s

note: translators: %2$s: plugin name in screen reader markup
en: Update %2$s
nb_NO: Oppdater %2$s

note: translators: %2$s: plugin name in screen reader markup
en: Install %2$s
nb_NO: Installer %2$s

[ctx: post date]
en: Posted %s
nb_NO: Publisert %s

en: No plugins to install, update or activate.
nb_NO: Ingen utvidelser å installere, oppdatere eller aktivere.

en: There are one or more required or recommended plugins to install, update or activate.
nb_NO: Det er én eller flere nødvendige eller anbefalte utvidelser å installere, oppdatere eller aktivere.

note: translators: %s: plugin name.
en: Updating Plugin: %s
nb_NO: Oppdaterer utvidelse: %s

en: Single post title size
nb_NO: Størrelse på tittel på enkeltinnlegg

en: Classic (alternative)
nb_NO: Klassisk (alternativ)

en: Priority support
nb_NO: Prioritert brukerstltte

en: Visit the forums
nb_NO: Besøk brukerstøtteforum

en: Visit our forums
nb_NO: Besøk vårt forum

en: Install and activate
nb_NO: Installer og aktiver

en: WooCommerce compatible
nb_NO: Kompatibel med WooCommerce

en: Single Post/Page Options
nb_NO: Alternativer for enkeltside/enkeltinnlegg

en: Header support for shortcodes
nb_NO: Støtte for kortkoder i sidehodet

en: Header support for Crelly Slider
nb_NO: Støtte for Crelly Slider i sidehodet

en: Footer Credits option
nb_NO: Alternativ for honorarer i sidebunn

en: Background image support
nb_NO: Støtte for bakgrunnsbilde

en: Widgetized footer
nb_NO: Sidebunn med widgeter

en: Color options
nb_NO: Fargealternativer

en: Polylang integration
nb_NO: Integrasjon med utvidelsen Polylang

en: Translation ready
nb_NO: Klar til å oversettes

en: Front Page Blocks
nb_NO: Blokker på forsiden

en: Slider, image or video header
nb_NO: Karusell, bilde eller video i sidehode

en: Social Icons
nb_NO: Sosiale ikoner

en: Parallax backgrounds
nb_NO: Parallakse-bakgrunner

en: Access to all Google Fonts
nb_NO: Tilgang til skrifttyper fra Google

en: Feature
nb_NO: Funksjon/egenskap

en: See the Documentation
nb_NO: Se dokumentasjonen

en: Go to the automatic importer
nb_NO: Gå til den automatiske importøren

en: Need help? Go ahead and visit our support forums and we'll be happy to assist you with any theme related questions you might have
nb_NO: Trenger du hjelp? Kom deg videre ved å besøke vårt brukerstøtteforum og der vil vi gjerne hjelpe deg med ethvert spørsmål knyttet til temaet

en: Free vs Pro
nb_NO: Gratis vs. Pro

en: Getting started
nb_NO: Komme i gang

en: Hello, %s,
nb_NO: Hei, %s

en: Get started with Sydney
nb_NO: Kom i gang med Sydney

en: Welcome to Sydney. To get started please make sure to visit our <a href="%s">welcome page</a>.
nb_NO: Velkommen til Sydney. Får å komme i gang, pass på å besøke vår <a href="%s">velkomstside</a>.

en: Responsive
nb_NO: Responsiv

en: Full screen
nb_NO: Fullskjerm

en: Slider mobile behavior
nb_NO: Oppførsel til karusell på mobil

en: Video mode:
nb_NO: Video modus:

en: Mobile menu button
nb_NO: Knapp for mobilmeny

en: Menu items hover
nb_NO: Sveve for menyelementer

en: Add a value in the field to change the top/bottom row padding, otherwise 100px will be applied by default
nb_NO: Fyll inn en verdi i feltet for å endre padding på øverste/nederst rad, ellers vil 100px brukes som standard.

en: Content to display:
nb_NO: Innhold som skal vises:

en: Get Sydney Pro
nb_NO: Skaff Sydney Pro

en: Ready for more?
nb_NO: Klar for mer?

en: This applies to all headings in the widget, except the widget title
nb_NO: Dette påvirker alle overskrifter i widgeten, utenom widget-tittelen

en: Headings color
nb_NO: Farge på overskrifter

en: Widget title color
nb_NO: Farge på widget-tittel

en: This setting depends on the content, it may or may not work
nb_NO: Denne innstillingen avhenger av innholdet, den kan eller kan ikke virke

en: Right
nb_NO: Høyre

en: Excerpt
nb_NO: Utdrag

en: Full content
nb_NO: Fullt innhold

en: Center
nb_NO: Midtstilt

en: Left
nb_NO: Venstre

en: Content alignment
nb_NO: Justering av innhold

en: [DEPRECATED] Please use the color option from Edit Row > Design > Overlay color
nb_NO: [FORELDET] Vennligst bruk fargevalget fra Rediger Rad > Design > Overleggsfarge

en: Colors
nb_NO: Farger

en: Header
nb_NO: Sidetopp

en: Overlay color
nb_NO: Dekkefarge

en: Disable row overlay?
nb_NO: Skru av dekke på rader?

en: Show all
nb_NO: Vis alle

en: "Show all" text:
nb_NO: "Vis alle"-tekst:

en: Show project title?
nb_NO: Vis prosjekttittel?

en: Number of projects to show (-1 shows all of them):
nb_NO: Antall prosjekter som skal vises (-1 viser alle)

en: Display your projects in a grid.
nb_NO: Vis dine prosjekter i et rutenett.

en: Show navigation filter? (Category slugs must be specified).
nb_NO: Vise navigasjonsfilter? (Kategori-slug må oppgis).

en: Enter the slugs (comma separated) for your categories or leave empty to show all projects.
nb_NO: Oppgi slug-navnene (kommaseparert) for dine kategorier eller la stå tomt for å vise alle prosjekter.

en: Sydney FP: Portfolio
nb_NO: Sydney FP: Portefølje

en: Page wrapper - bottom padding
nb_NO: Side-wrapper - bunn-padding

en: Open clients links in a new tab?
nb_NO: Åpne klienter i ny fane?

en: Bottom padding for the page wrapper (the space between the page content and the footer)
nb_NO: Bunn-padding for side-wrapperen (mellomrommet mellom sidens innhold og footeren)

en: Top padding for the page wrapper (the space between the header and the page title)
nb_NO: Topp-padding for side-wrapperen (mellomrommet mellom headeren og sidens tittel)

en: Page wrapper - top padding
nb_NO: Side-wrapper - topp-padding

en: Autoplay time [ms]
nb_NO: Autoavspilling i tid [ms]

en: Documentation
nb_NO: Dokumentasjon

en: Sydney Info
nb_NO: Sydney-informasjon

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
nb_NO: Oppdaterer utvidelse %1$s (%2$d/%3$d)

en: No plugins are available to be updated at this time.
nb_NO: Ingen utvidelser tilgjengelig for oppdatering for øyeblikket.

en: No plugins were selected to be updated. No action taken.
nb_NO: Ingen utvidelser ble markert for oppdatering. Ingen handling utført.

en: No plugins were selected to be activated. No action taken.
nb_NO: Ingen utvidelser ble markert for aktivering. Ingen handling utført.

en: No plugins were selected to be installed. No action taken.
nb_NO: Ingen utvidelser ble markert for installasjon. Ingen handling utført.

en: Update
nb_NO: Oppdater

en: Upgrade message from the plugin author:
nb_NO: Oppgraderingsmelding fra forfatteren av utvidelsen:

en: Version
nb_NO: Versjon

[ctx: as in: "version nr unknown"]
en: unknown
nb_NO: ukjent

en: Installed version:
nb_NO: Installert versjon:

en: Available version:
nb_NO: Tilgjengelig versjon:

en: Minimum required version:
nb_NO: Minste påkrevde versjon:

note: translators: 1: number of plugins.
en: To Activate <span class="count">(%s)</span> | To Activate <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[0]: For å aktivere <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[1]: For å aktivere <span class="count">(%s)</span>

note: translators: 1: number of plugins.
en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[0]: Oppdatering tilgjengelig <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[1]: Oppdateringer tilgjengelige <span class="count">(%s)</span>

note: translators: 1: number of plugins.
en: To Install <span class="count">(%s)</span> | To Install <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[0]: For å installere <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[1]: For å installere <span class="count">(%s)</span>

[ctx: plugins]
note: translators: 1: number of plugins.
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[0]: Alle <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[1]: Alle <span class="count">(%s)</span>

en: Requires Update
nb_NO: Krever oppdatering

en: Update recommended
nb_NO: Oppdatering anbefalt

en: Required Update not Available
nb_NO: Påkrevd oppdatering er ikke tilgjengelig.

en: Active
nb_NO: Aktiv

en: Update Required
nb_NO: Oppdatering nødvendig

[ctx: plugin A *and* plugin B]
en: and
nb_NO: og

en: Begin updating plugin | Begin updating plugins
nb_NO[0]: Start oppdatering av utvidelse
nb_NO[1]: Start oppdatering av utvidelsene

note: translators: 1: plugin name.
en: No action taken. Plugin %1$s was already active.
nb_NO: Ingen handling ble utført. Utvidelsen %1$s var allerede aktiv.

note: translators: 1: plugin name(s).
en: There is an update available for: %1$s. | There are updates available for the following plugins: %1$s.
nb_NO[0]: Det er en oppdatering tilgjengelig for: %1$s.
nb_NO[1]: Det er oppdateringer tilgjengelige for følgende utvidelser: %1$s.

note: translators: 1: plugin name.
en: Plugin not activated. A higher version of %s is needed for this theme. Please update the plugin.
nb_NO: Utvidelse ikke aktivert. En nyere versjon av %s kreves for dette temaet. Vennligst oppdater utvidelsen.

en: Please contact the administrator of this site for help.
nb_NO: Vennligst kontakt sideadministratoren for hjelp.

en: This plugin needs to be updated to be compatible with your theme.
nb_NO: Denne utvidelsen må oppdateres for å være kompatibel med ditt tema.

en: External Source
nb_NO: Ekstern kilde

note: Template Name of the theme
en: Full width
nb_NO: full bredde

note: Template Name of the theme
en: Front Page
nb_NO: Forside

en: Display your testimonials in a slider.
nb_NO: Vis dine referanser i en slider.

en: Sydney FP: Testimonials
nb_NO: Sydney FP: Referanser

en: Number of testimonials to show (-1 shows all of them):
nb_NO: Antall referanser som skal vises (velg -1 for å vise alle):

en: The URL for your button [In case you want a button below your testimonials block]
nb_NO: Knappens URL [dersom du ønsker å vise en knapp under referanseblokken]

en: See all our testimonials
nb_NO: Se alle referanser

en: The text for the button [Defaults to <em>See all our testimonials</em> if left empty]
nb_NO: Knappens tekst [viser <em>Se alle referanser</em> hvis tom]

en: Display a video from Youtube, Vimeo etc.
nb_NO: Vis en video fra YouTube, Vimeo, etc.

en: Paste the URL of the video (only from a network that supports oEmbed, like Youtube, Vimeo etc.):
nb_NO: Lim inn videoens URL (kun fra tilbydere som støtter oEmbed, som YouTube, Vimeo, etc.):

en: Enter the slug for your category or leave empty to show all testimonials.
nb_NO: Oppgi permalenken for din kategori eller la stå tomt for å vise alle omtaler.

en: &mdash; Select &mdash;
nb_NO: &mdash; Velg &mdash;

en: Select your social menu:
nb_NO: Velg meny for sosiale medier:

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
nb_NO: Ingen menyer har blitt laget ennå. <a href="%s">Lag noen</a>

en: Show your visitors some of your skills.
nb_NO: Vis dine besøkende noen av dine ferdigheter.

en: Sydney FP: Skills
nb_NO: Sydney FP: Ferdigheter

en: First skill name
nb_NO: Første ferdighetstittel

en: First skill value
nb_NO: Første ferdighetsverdi

en: Second skill name
nb_NO: Andre ferdighetstittel

en: Second skill value
nb_NO: Andre ferdighetsverdi

en: Third skill name
nb_NO: Tredje ferdighetstittel

en: Third skill value
nb_NO: Tredje ferdighetsverdi

en: Fourth skill name
nb_NO: Fjerde ferdighetstittel

en: Fourth skill value
nb_NO: Fjerde ferdighetsverdi

en: Display your social profile on your front page
nb_NO: Vis dine sosiale kanaler på forsiden

en: Sydney FP: Social Profile
nb_NO: Sydney FP: Sosiale medier-profil

en: Number of columns:
nb_NO: Antall kolonner:

en: Call to action button URL:
nb_NO: Aksjonsoppfordringsknapp URL:

en: Call to action button text:
nb_NO: Aksjonsoppfordringsknapp tekst:

en: Show what services you are able to provide.
nb_NO: Vis hvilke tjenester du kan tilby.

en: See all our services
nb_NO: Se alle våre tjenester

en: Add a bit of text here. It will be displayed.
nb_NO: Legg til litt tekst her. Det vil vises.

en: Sydney FP: Services Type A
nb_NO: Sydney FP: Tjenester Type A

en: Number of services to show (-1 shows all of them):
nb_NO: Antall tjenester som skal vises (velg -1 for å vise alle):

en: The URL for your button [In case you want a button below your services block]
nb_NO: Knappens URL [dersom du ønsker en knapp under tjenesteblokken]

en: The text for the button [Defaults to <em>See all our services</em> if left empty]
nb_NO: Knappens tekst [viser <em>Se alle våre tjenester</em> hvis tom]

en: In order to display this widget, you must first add some services from your admin area.
nb_NO: For å kunne vise denne widgeten, må du først legge til noen tjenester fra administrasjonen.

en: Display services in two columns instead of three?
nb_NO: Vis tjenestene i to kolonner i stedet for tre?

en: Sydney FP: Services type B
nb_NO: Sydney FP: Tjenester Type B

en: Add your list items here. One item per row, start each row with <strong>^</strong>. Example: <strong>^ list item </strong>
nb_NO: Legg til listepunktene dine her. Et punkt per rad, start hver rad med <strong>^</strong>. Eksempel: <strong>^ Listepunkt </strong>

en: Enter the slug for your category or leave empty to show all services.
nb_NO: Angi identifikatoren for din kategori eller la stå tomt for å vise alle tjenester.

en: Title:
nb_NO: Tittel:

en: Display your clients list.
nb_NO: Vis din klientliste.

en: Number of clients to show (-1 shows all of them):
nb_NO: Antall kunder å vise (-1 viser alle):

en: Number of employees to show (-1 shows all of them):
nb_NO: Antall ansatte å vise (-1 viser alle):

en: The text for the button [Defaults to <em>See all our employees</em> if left empty]
nb_NO: Tekst på knappen [Standard tekst er <em> Se alle våre ansatte </em> hvis tom]

en: See all our employees
nb_NO: Se alle våre ansatte

en: Show your visitors some facts about your company.
nb_NO: Vis dine besøkende noen fakta om selskapet ditt.

en: You can find a list of the available icons
nb_NO: Du kan finne en liste over tilgjengelige ikoner

en: here.
nb_NO: her.

en: Show the latest news from your blog.
nb_NO: Vis siste nyheter fra din blogg.

en: See all our news
nb_NO: Se alle våre nyheter

en: Sydney FP: Clients
nb_NO: Sydney FP: Klienter

en: In order to display this widget, you must first add some clients from your admin area. Set your client logos as featured images.
nb_NO: For å vise denne widgeten, må du først legge til klienter i administrasjonen. Benytt klientens logo som fremhevet bilde.

en: See all our clients
nb_NO: Se alle våre klienter

en: The URL for your button [In case you want a button below your clients block]
nb_NO: Knappens URL [dersom du ønsker å vise en knapp under klientblokken]

en: The text for the button [Defaults to <em>See all our clients</em> if left empty]
nb_NO: Knappens tekst [viser <em>Se alle våre klienter</em> hvis tom]

en: Display your team members in a stylish way.
nb_NO: Vis frem dine medarbeidere på en stilig måte.

en: Sydney FP: Employees
nb_NO: Sydney FP: Ansatte

en: In order to display this widget, you must first add some employees from the dashboard. Add as many as you want and the theme will automatically display them all.
nb_NO: For å vise denne widgeten, må du først legge til ansatte i administrasjonen. Legg til så mange du ønsker og temaet vil automagisk vise frem alle.

en: Enter an URL here if you want to section to link somewhere.
nb_NO: Legg til en URL her dersom du ønsker at seksjonen skal linkes til et sted.

en: Center the employees? (use only if you have 1 or 2 employees)
nb_NO: Sentrer ansatte? (Brukes bare dersom du har 1 eller 2 ansatte)

en: Sydney FP: Facts
nb_NO: Sydney FP: Fakta

en: Usage example: <strong>fa-android</strong>
nb_NO: Eksempel på bruk: <strong>fa-android</strong>

en: First fact name
nb_NO: Første faktanavn

en: First fact value
nb_NO: Første faktaverdi

en: First fact icon
nb_NO: Første faktaikon

en: Second fact name
nb_NO: Andre faktanavn

en: Fourth fact name
nb_NO: Fjerde faktanavn

en: Fourth fact value
nb_NO: Fjerde faktaverdi

en: Fourth fact icon
nb_NO: Fjerde faktaikon

en: Third fact icon
nb_NO: Tredje faktaikon

en: Second fact value
nb_NO: Andre faktaverdi

en: Second fact icon
nb_NO: Andre faktaikon

en: Third fact name
nb_NO: Tredje faktanavn

en: Third fact value
nb_NO: Tredje faktaverdi

en: Sydney FP: Latest News
nb_NO: Sydney FP: Siste artikler

en: Sydney FP: List
nb_NO: Sydney FP: Liste

en: Add the text for the button here if you want to change the default <em>See all our news</em>
nb_NO: Legg til tekst for knappen her, hvis du vil erstatte standardteksten <em>Se alle våre artikler</em>

en: A simple list widget
nb_NO: En enkel liste-widget

en: Display the button inline with the text?
nb_NO: Vis knappen inline med tekst?

en: Enter the slug for your category or leave empty to show posts from all categories.
nb_NO: Oppgi permalenken for din kategori eller la stå tomt for å vise innlegg fra alle kategorier.

en: Enter the slug for your category or leave empty to show all employees.
nb_NO: Oppgi permalenken for din kategori eller la stå tomt for å vise alle ansatte.

en: Enter the slug for your category or leave empty to show all clients.
nb_NO: Oppgi permalenken for din kategori eller la stå tomt for å vise innlegg fra alle klienter.

en: Enter your address
nb_NO: Skriv inn din adresse

en: Enter your phone number
nb_NO: Skriv inn ditt telefonnummer

en: Enter your email address
nb_NO: Skriv inn din e-post adresse

en: Display a call to action block.
nb_NO: Vis en aksjonsoppfordringsblokk

en: Sydney FP: Call to action
nb_NO: Sydney FP: Aksjonsoppfordring

en: Enter your call to action.
nb_NO: Skriv inn din aksjonsoppfordring.

en: Link for the button
nb_NO: Link for knappen

en: Title for the button
nb_NO: Tittel på knappen

en: Title
nb_NO: Tittel

en: Display your contact info
nb_NO: Vis din kontaktinformasjon

en: Sydney: Contact info
nb_NO: Sydney: Kontaktinformasjon

en: Search Results for: %s
nb_NO: Søkeresultater for: %s

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
nb_NO: Installerer utvidelse %1$s (%2$d/%3$d)

en: All installations have been completed.
nb_NO: Alle installasjoner er ferdige.

note: translators: 1: plugin name.
en: %1$s installed successfully.
nb_NO: %1$s installert med suksess.

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
nb_NO: Installasjonsprosessen har startet. Dette kan ta litt tid avhengig av din serverleverandør, så vennligst ha tålmodighet.

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
nb_NO: Installerer og aktiverer innstikket %1$s (%2$d/%3$d)

en: All installations and activations have been completed.
nb_NO: Alle installasjoner og aktiveringer er fullført.

note: translators: 1: plugin name.
en: Hide Details
nb_NO: Skjul detaljer

note: translators: 1: plugin name.
en: Show Details
nb_NO: Vis detaljer

note: translators: 1: plugin name.
en: %1$s installed and activated successfully.
nb_NO: %1$s ble installert og aktivert med suksess.

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
nb_NO: Installasjon- og aktiveringsprosessen har startet. Dette kan ta litt tid avhengig av din serverleverandør, så vennligst ha tålmodighet.

note: translators: 1: plugin name.
en: The installation of %1$s failed.
nb_NO: Installasjonen av %1$s feilet.

note: translators: 1: plugin name, 2: error message.
en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
nb_NO: En feil oppstod under installasjonen av %1$s: <strong>%2$s</strong>.

en: Plugin activation failed.
nb_NO: Aktivering av utvidelsen feilet.

en: No plugins are available to be installed at this time.
nb_NO: Ingen utvidelser kan installeres for øyeblikket.

en: No plugins are available to be activated at this time.
nb_NO: Ingen utvidelser kan aktiveres for øyeblikket.

en: Activate
nb_NO: Aktiver

en: Install
nb_NO: Installer

en: Source
nb_NO: Kilde

en: Plugin
nb_NO: Utvidelse

en: Installed But Not Activated
nb_NO: Installert, men ikke aktivert

en: Not Installed
nb_NO: Ikke installert

en: Recommended
nb_NO: Anbefalt

en: Required
nb_NO: Obligatorisk

en: WordPress Repository
nb_NO: WordPress-repositoriet

en: Pre-Packaged
nb_NO: Forhåndspakket

en: Return to the Dashboard
nb_NO: Returner til Kontrollpanelet

en: Dismiss this notice
nb_NO: Fjern denne meldingen

note: translators: 1: dashboard link.
en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
nb_NO: Alle utvidelser ble installert og aktivert med suksess. %1$s

en: The following plugin was activated successfully: | The following plugins were activated successfully:
nb_NO[0]: Følgende utvidelse ble aktivert med suksess:

en: Plugin activated successfully.
nb_NO: Tillegg ble aktivert

en: Return to Required Plugins Installer
nb_NO: Gå tilbake til installasjon av tillegg

en: Begin activating plugin | Begin activating plugins
nb_NO[0]: Start aktivering av utvidelse
nb_NO[1]: Start aktivering av utvidelser

en: Begin installing plugin | Begin installing plugins
nb_NO[0]: Start installasjon av utvidelse
nb_NO[1]: Start installasjon av utvidelser

note: translators: 1: plugin name(s).
en: The following plugin needs to be updated to its latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s. | The following plugins need to be updated to their latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s.
nb_NO[0]: Den følgende utvidelsen trenger å oppdateres til sin siste versjon for å sikre maksimal kompatibilitet med dette temaet: %1$s.
nb_NO[1]: De følgende utvidelsene trenger å oppdateres til sine siste versjoner for å sikre maksimal kompatibilitet med dette temaet: %1$s.

note: translators: 1: plugin name(s).
en: The following recommended plugin is currently inactive: %1$s. | The following recommended plugins are currently inactive: %1$s.
nb_NO[0]: Følgende anbefalte utvidelse er for tiden inaktiv: %1$s.
nb_NO[1]: Følgende anbefalte utvidelser er for tiden inaktive: %1$s.

note: translators: 1: plugin name(s).
en: The following required plugin is currently inactive: %1$s. | The following required plugins are currently inactive: %1$s.
nb_NO[0]: Følgende nødvendige utvidelse er for tiden inaktiv: %1$s.
nb_NO[1]: Følgende nødvendige utvidelser er for tiden inaktive: %1$s.

note: translators: 1: plugin name(s).
en: This theme recommends the following plugin: %1$s. | This theme recommends the following plugins: %1$s.
nb_NO[0]: Dette temaet anbefaler følgende utvidelse: %1$s.
nb_NO[1]: Dette temaet anbefaler følgende utvidelser: %1$s.

note: translators: 1: plugin name(s).
en: This theme requires the following plugin: %1$s. | This theme requires the following plugins: %1$s.
nb_NO[0]: Dette temaet krever følgende utvidelse: %1$s.
nb_NO[1]: Dette temaet krever følgende utvidelsee: %1$s.

note: translators: %s: plugin name.
en: Installing Plugin: %s
nb_NO: Installerer utvidelse: %s

en: Install Plugins
nb_NO: Installer utvidelser

en: Install Required Plugins
nb_NO: Installer nødvendige utvidelser

en: Archives
nb_NO: Arkiv

en: Archives: %s
nb_NO: Arkiv: %s

[ctx: post format archive title]
en: Chats
nb_NO: Samtaler

[ctx: post format archive title]
en: Audio
nb_NO: Lyder

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
nb_NO: Statusoppdateringer

[ctx: post format archive title]
en: Links
nb_NO: Lenker

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
nb_NO: Sitater

[ctx: post format archive title]
en: Videos
nb_NO: Videoer

[ctx: post format archive title]
en: Images
nb_NO: Bilder

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
nb_NO: Gallerier

[ctx: post format archive title]
en: Asides
nb_NO: Notiser

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
nb_NO: j. F Y

en: Day: %s
nb_NO: Dag: %s

en: Month: %s
nb_NO: Måned: %s

en: Year: %s
nb_NO: År: %s

en: Author: %s
nb_NO: Forfatter: %s

en: Tag: %s
nb_NO: Stikkord: %s

en: Category: %s
nb_NO: Kategori: %s

en: Posted in %1$s
nb_NO: Skrevet i %1$s

en: % Comments
nb_NO: % kommentarer

en: 1 Comment
nb_NO: 1 kommentar

en: Leave a comment
nb_NO: Legg igjen en kommentar

[ctx: post date]
note: translators: %s: post date.
en: Posted on %s
nb_NO: Publisert den %s

en: Post navigation
nb_NO: Innleggsnavigasjon

en: Newer posts
nb_NO: Nyere innlegg

en: Older posts
nb_NO: Eldre innlegg

en: Posts navigation
nb_NO: Innleggsnavigasjon

en: Default
nb_NO: Standard

en: Mobile padding
nb_NO: Mobil polstring

en: Here you can select a top/bottom row padding for screen sizes < 1024px
nb_NO: Her kan du velge en rad-polstring i topp/bunn for skjermer < 1024px

en: Background image of the row.
nb_NO: Bakgrunnsbilde for raden.

en: Background Image
nb_NO: Bakgrunnsbilde

en: Color of the row.
nb_NO: Farge på raden.

en: Color
nb_NO: Farge

en: Center align the content?
nb_NO: Sentrer innholdet?

en: This may or may not work. It depends on the widget styles.
nb_NO: Dette kan feile, avhengig av widget-stilene.

en: Top/bottom padding
nb_NO: Polstring i topp/bunn

en: Bottom Border Color
nb_NO: Farge for kantlinje i bunn

en: Sydney Theme Widgets
nb_NO: Widgeter for temaet Sydney

en: Footer color
nb_NO: Footer-farge

en: Nothing (only menu)
nb_NO: Ingenting (kun meny)

en: Theme info
nb_NO: Temainformasjon

en: Rows overlay
nb_NO: Dekke for rader

en: 2. A full theme demo can be found
nb_NO: 2. En fullstendig tema-demo kan finnes

en: 1. Documentation for Sydney can be found
nb_NO: 1. Dokumentasjon fra Sydney kan finnes

en: Primary color
nb_NO: Primærfarge

en: Menu background
nb_NO: Menybakgrunn

en: Top level menu items
nb_NO: Toppnivåmenyelementer

en: Sub-menu items
nb_NO: Undermenyelementer

en: Sub-menu background
nb_NO: Undermeny, bakgrunnsfarge

en: Footer background
nb_NO: Bakgrunn for sidebunn

en: Footer widget area color
nb_NO: Farge på widgetområde i sidebunn

en: Footer widget area background
nb_NO: Bakgrunn for widgetområde i sidebunn

en: Sidebar color
nb_NO: Farge for sidestolpe

en: Sidebar background
nb_NO: Bakgrunn for sidestolpe

en: Body text
nb_NO: Innholdsområde-tekst

en: Header slider text
nb_NO: Tekst for karusuell i sidetopp

en: Body font size
nb_NO: Skriftstørrelse for innholdsområde

en: H6 font size
nb_NO: Skriftstørrelse for H6

en: Site description
nb_NO: Sidebeskrivelse

en: Menu items
nb_NO: Menyelementer

en: H3 font size
nb_NO: H3 fontstørrelse

en: H4 font size
nb_NO: H4 fontstørrelse

en: H5 font size
nb_NO: H5 fontstørrelse

en: H1 font size
nb_NO: H1 skriftstørrelse

en: H2 font size
nb_NO: H2 skriftstørrelse

en: Site title
nb_NO: Nettstedstittel

en: Font sizes
nb_NO: Skriftstørrelse

en: Headings fonts
nb_NO: Skrifttype for overskrifter

en: Font family
nb_NO: Skriftfamilie

en: Body fonts
nb_NO: Skrifttyper for innholdsområdet

en: Fonts
nb_NO: Skrifter

en: Three
nb_NO: Tre

en: Four
nb_NO: Fire

en: One
nb_NO: En

en: Two
nb_NO: To

en: Select the number of widget areas you want in the footer. After that, go to Appearance > Widgets and add your widgets.
nb_NO: Velg antall widget-områder du ønsker i sidebunnen. Etter det, gå til Utseende > Widgets og legg til ønskede widgets.

en: Footer widget area
nb_NO: Widget-område i sidebunnen

en: Footer
nb_NO: Bunntekst

en: Check this box to hide featured images on index, archives etc.
nb_NO: Merk av, dersom du ønsker å skjule fremhevede bilder på index, arkiv, etc.

en: Check this box to hide featured images on single posts
nb_NO: Merk av, dersom du ønsker å skjule fremhevede bilder på enkeltinnlegg

en: Featured images
nb_NO: Fremhevede bilder

en: Hide post meta on index, archives?
nb_NO: Skjul innleggsmeta på index, arkiv?

en: Hide post meta on singles?
nb_NO: Skul innleggsmeta på enkeltinnlegg?

en: Full width (no sidebar)
nb_NO: Fast bredde (ingen sidebar)

en: Full width single posts?
nb_NO: Fullbredde enkeltinnlegg?

en: Content/excerpt
nb_NO: Innhold/utdrag

en: Check this box to display the full content of your posts on the home page.
nb_NO: Merk av, dersom du ønsker å vise hele innlegget på forsiden.

en: Check this box to display the full content of your posts on all archives.
nb_NO: Merk av, dersom du ønsker å vise hele innlegget på i alle arkiv.

en: Excerpt length
nb_NO: Utdrag, lengde

en: Choose your excerpt length. Default: 55 words
nb_NO: Velg lengde på utrdag. Standard: 55 ord

en: Masonry (grid style)
nb_NO: Murverk (rutenettstil)

en: Blog layout
nb_NO: Bloggoppsett

en: Classic
nb_NO: Klassisk

en: Contain
nb_NO: Inneholder

en: Upload your logo
nb_NO: Last opp din logo

en: Blog options
nb_NO: Bloggalternativer

en: Disable the overlay?
nb_NO: Deaktiver dekket?

en: Header height [default: 300px]
nb_NO: Høyde på sidetopp (standard: 300px)

en: Static
nb_NO: Statisk

en: Centered (menu and site logo)
nb_NO: Sentrert (meny og nettstedslogo)

en: Header background size
nb_NO: Størrelse på bakgrunn for sidehode

en: Inline
nb_NO: På linje

en: Sticky
nb_NO: Klebrig

en: Upload your second image for the slider
nb_NO: Last opp ditt andre bilde for slideren

en: Title for the second slide
nb_NO: Tittel for den andre sliden

en: Subtitle for the second slide
nb_NO: Undertittel for den andre sliden

en: Third slide
nb_NO: Tredje slide

en: Upload your third image for the slider
nb_NO: Last opp ditt tredje bilde for slideren

en: Title for the third slide
nb_NO: Tittel for den tredje sliden

en: Subtitle for the third slide
nb_NO: Undertittel for den tredje sliden

en: Fourth slide
nb_NO: Fjerde slide

en: Upload your fourth image for the slider
nb_NO: Last opp ditt fjerde bilde for slideren

en: Title for the fourth slide
nb_NO: Tittel for den fjerde sliden

en: Subtitle for the fourth slide
nb_NO: Undertittel for den fjerde sliden

en: Fifth slide
nb_NO: Femte sliden

en: Upload your fifth image for the slider
nb_NO: Last opp ditt femte bilde for slideren

en: Title for the fifth slide
nb_NO: Tittel for den femte sliden

en: Subtitle for the fifth slide
nb_NO: Undertittel for den femte sliden

en: Call to action button
nb_NO: Aksjonsoppfordringsknapp

en: URL for your call to action button
nb_NO: URL for din aksjonsoppfordringsknapp

en: Click to begin
nb_NO: Klikk for å starte

en: Text for your call to action button
nb_NO: Tekst for din aksjonsoppfordringsknapp

en: Menu style
nb_NO: Menystil

en: Sticky menu
nb_NO: Klebrig meny

en: Slider speed
nb_NO: Gliderhastighet

en: No header (only menu)
nb_NO: Ingen header (kun meny)

en: Header Slider
nb_NO: Karusell i sidetopp

en: Second slide
nb_NO: Andre karusellbilde

en: First slide
nb_NO: Første karusellbilde

en: Stop the text slider?
nb_NO: Stoppe tekst-karusellen?

en: Subtitle for the first slide
nb_NO: Undertittel for første karusellbilde

en: Title for the first slide
nb_NO: Overskrift for første karusellbilde

en: Upload your first image for the slider
nb_NO: Last opp ditt første bilde til karusellen

en: Slider speed in miliseconds. Use 0 to disable [default: 4000]
nb_NO: Hastighet på karusellen i millisekunder. Bruk 0 for å deaktivere [standard: 4000]

en: Welcome to Sydney
nb_NO: Velkommen til Sydney

en: Site header type
nb_NO: Type nettstedshode

en: Select the header type for all pages except the front page
nb_NO: Velg type sidehode for alle sider unntatt forsiden

en: Image
nb_NO: Bilde

en: Front page header type
nb_NO: Type sidetopp for forsiden

en: Select the header type for your front page
nb_NO: Velg den type sidetopp du ønsker på forsiden

en: Full screen slider
nb_NO: Fullskjermskarusell

en: Header area
nb_NO: Sidetopp-område

en: Header type
nb_NO: Type sidetopp

en: General
nb_NO: Generelt

en: Site title/tagline/logo
nb_NO: Nettstedstittel/slagord/logo

en: Skip to content
nb_NO: Hopp til innhold

en: Create your menu here
nb_NO: Opprett din meny her

en: Footer
nb_NO: Bunntekst

en: Sidebar
nb_NO: Sidekolonnen

en: Primary Menu
nb_NO: Primærmeny

en: Theme: %2$s by %1$s.
nb_NO: Tema: %2$s av %1$s.

en: Proudly powered by %s
nb_NO: Stolt drevet av %s

en: https://wordpress.org/
nb_NO: https://nb.wordpress.org/

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Pages:
nb_NO: Sider:

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
nb_NO: Vi klarer ikke å finne det du leter etter. Prøv å søke.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
nb_NO: Beklager, men det ble ikke funnet noe som passet det du søkte etter. Vennligst prøv med noen andre søkeord.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
nb_NO: Klar for å publisere ditt første innlegg? <a href="%1$s">Kom i gang her</a>.

en: Nothing Found
nb_NO: Ingenting funnet

en: Comments are closed.
nb_NO: Det er stengt for kommentarer.

en: Newer Comments &rarr;
nb_NO: Nyere kommentarer &rarr;

en: &larr; Older Comments
nb_NO: &larr; Eldre kommentarer

en: Comment navigation
nb_NO: Kommentarnavigasjon

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
nb_NO[0]: En kommentar om &ldquo;%2$s&rdquo;
nb_NO[1]: %1$s kommentarer om &ldquo;%2$s&rdquo;

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try one of the links below or a search?
nb_NO: Det ser ikke ut som at det er noe her. Kanskje du kan prøve en av lenkene nedenfor, eller et søk?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
nb_NO: Oops! Denne siden ble ikke funnet
