Themes - Twenty Nineteen - en to el_GR translation catalogue (77 entries)

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.
el_GR: Το σχόλιό σας αναμένει για έλεγχο. Αυτή είναι μια προεπισκόπηση. Το σχόλιό σας θα γίνει ορατό αφού εγκριθεί.

en: Dark Blue
el_GR: Βαθύ Μπλε

en: Blue
el_GR: Μπλε

note: translators: %s: Parent post link.
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%s</span>
el_GR: <span class="meta-nav">Δημοσιευμένο</span><span class="post-title">%s</span>

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><br><span class="post-title">%title</span>
el_GR: <span class="meta-nav">Δημοσιεύθηκε στο</span><br><span class="post-title">%title</span>

[ctx: post]
en: Featured
el_GR: Προβεβλημένα

note: translators: %s: WordPress version.
en: Twenty Nineteen requires at least WordPress version 4.7. You are running version %s. Please upgrade and try again.
el_GR: Το Twenty Nineteen απαιτεί τουλάχιστον έκδοση WordPress  4.7. Τρέχετε έκδοση %s. Παρακαλούμε αναβαθμίστε και δοκιμάστε ξανά.

en: Back
el_GR: Επιστροφή

en: More
el_GR: Περισσότερα

en: Apply a filter to featured images using the primary color
el_GR: Εφαρμόστε ένα φίλτρο στις προβεβλημένες εικόνες χρησιμοποιώντας το πρωτεύον χρώμα

en: Apply a custom color for buttons, links, featured images, etc.
el_GR: Εφαρμόστε ένα προσαρμοσμένο χρώμα σε κουμπιά, συνδέσμους, προβεβλημένες εικόνες, κλπ.

[ctx: primary color]
en: Custom
el_GR: Προσαρμοσμένo

[ctx: primary color]
en: Default
el_GR: Προεπιλεγμένo

en: White
el_GR: Λευκό

en: Light Gray
el_GR: Ανοιχτό Γκρι

en: Dark Gray
el_GR: Σκούρο Γκρι

en: Huge
el_GR: Τεράστιο

en: Large
el_GR: Μεγάλο

en: M
el_GR: Δ

en: Normal
el_GR: Κανονικό

en: Small
el_GR: Μικρό

en: Footer Menu
el_GR: Μενού υποσέλιδου

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
el_GR: Πλήρες μέγεθος

en: Page
el_GR: Σελίδας

en: Add widgets here to appear in your footer.
el_GR: Προσθέστε τις μικρεφαρμογές σας εδώ για να εμφανίζονται στο υποσέλιδο.

en: Footer
el_GR: Υποσέλιδο

en: Primary Color
el_GR: Βασικό χρώμα

en: No comments
el_GR: Δεν υπάρχουν σχόλια

note: translators: %d: Number of comments.
en: %d Comment | %d Comments
el_GR[0]: %d Σχόλιο
el_GR[1]: %d Σχόλια

en: View more posts
el_GR: Δείτε περισσότερα άρθρα

note: translators: %s: Post author.
en: Published by %s
el_GR: Δημοσιεύθηκε από %s

en: Top Menu
el_GR: Αρχικό μενού

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
el_GR: Συνεχίστε την ανάγνωση του<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Pages:
el_GR: Σελίδες:

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
el_GR: Φαίνεται ότι δε βρήκαμε αυτό που ζητούσατε. Αν θέλετε, δοκιμάστε την αναζήτηση.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
el_GR: Λυπούμαστε, αλλά τίποτα δε βρέθηκε που ταιριάζει στους όρους αναζήτησης. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά με άλλες λέξεις κλειδιά.

note: translators: 1: Link to WP admin new post page.
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
el_GR: Έτοιμοι για την πρώτη σας δημοσίευση; <a href="%1$s">Πάμε</a>.

en: Nothing Found
el_GR: Δε βρέθηκε τίποτα

en: Previous post:
el_GR: Προηγούμενο άρθρο:

en: Previous Post
el_GR: Προηγούμενο άρθρο

en: Next post:
el_GR: Επόμενο άρθρο:

en: Next Post
el_GR: Επόμενο άρθρο

en: Search results for:
el_GR: Αποτελέσματα αναζήτησης για:

en: Older posts
el_GR: Παλαιότερα άρθρα

en: Newer posts
el_GR: Νεώτερα άρθρα

en: Tags:
el_GR: Ετικέτες:

en: Posted in
el_GR: Αναρτήθηκε σε

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Leave a comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
el_GR: Αφήστε ένα σχόλιο <span class="screen-reader-text">για το %s</span>

en: Posted by
el_GR: Συντάχθηκε από

en: Archives:
el_GR: Αρχεία:

note: translators: %s: Taxonomy singular name.
en: %s Archives:
el_GR: %s Αρχεία:

en: Post Type Archives:
el_GR: Αρχείο Τύπων Άρθρων:

en: Daily Archives:
el_GR: Ημερήσια αρχεία:

en: Monthly Archives:
el_GR: Μηνιαία αρχεία:

en: Yearly Archives:
el_GR: Ετήσια Αρχεία:

en: Author Archives:
el_GR: Άρθρα συντάκτη:

en: Tag Archives:
el_GR: Αρχεία Ετικετών:

en: Category Archives:
el_GR: Αρχεία Κατηγοριών:

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Edit <span class="screen-reader-text">%s</span>
el_GR: Επεξεργασία του<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Skip to content
el_GR: Μετάβαση στο περιεχόμενο

en: Social Links Menu
el_GR: Μενού Συνδέσμων Κοινωνικών Δικτύων

en: Primary
el_GR: Κύριο

note: translators: %s: WordPress.
en: Proudly powered by %s.
el_GR: Με την υποστήριξη του %s.

en: Comments are closed.
el_GR: Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.

en: Next
el_GR: Επόμενο

en: Previous
el_GR: Προηγούμενη

en: Comments
el_GR: Σχόλια

[ctx: comments title]
note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s reply on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s replies on &ldquo;%2$s&rdquo;
el_GR[0]: %1$s απάντηση στο &ldquo;%2$s&rdquo;
el_GR[1]: %1$s απαντησεις στο &ldquo;%2$s&rdquo;

[ctx: comments title]
note: translators: %s: Post title.
en: One reply on &ldquo;%s&rdquo;
el_GR: Μία απάντηση στο &ldquo;%s&rdquo;

en: Leave a comment
el_GR: Σχολίασε

en: Join the Conversation
el_GR: Συμμετάσχετε στη συζήτηση

en: Your comment is awaiting moderation.
el_GR: Το σχόλιό σας περιμένει έγκριση.

en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

note: translators: 1: Comment date, 2: Comment time.
en: %1$s at %2$s
el_GR: %1$s την %2$s

note: translators: %s: Comment author link.
en: %s <span class="screen-reader-text says">says:</span>
el_GR: %s <span class="screen-reader-text says">λέει:</span>

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
el_GR: Φαίνεται ότι δε βρέθηκε τίποτα σε αυτή την τοποθεσία. Μήπως να δοκιμάζατε μια αναζήτηση;

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
el_GR: Ωπα! Αυτή η σελίδα δε βρέθηκε.
