Themes - Twenty Seventeen - en to el_GR translation catalogue (65 entries)

en: Footer
el_GR: Υποσέλιδο

en: Blog Sidebar
el_GR: Πλευρική στήλη ιστολογίου

en: Add widgets here to appear in your sidebar on blog posts and archive pages.
el_GR: Προσθέστε μικροεφαρμογές εδώ για να εμφανιστούν στην πλευρική στήλη των άρθρων του ιστολογίου και στις σελίδες ιστορικού.

en: Scroll down to content
el_GR: Κυλήστε προς τα κάτω στο περιεχόμενο.

[ctx: Theme starter content]
en: Coffee
el_GR: Καφές

[ctx: Theme starter content]
en: Sandwich
el_GR: Σάντουιτς

[ctx: Theme starter content]
en: Espresso
el_GR: Εσπρέσσο

en: Pause background video
el_GR: Παύση βίντεο παρασκηνίου

en: Play background video
el_GR: Αναπαραγωγή βίντεο παρασκηνίου

en: When the two-column layout is assigned, the page title is in one column and content is in the other.
el_GR: Όταν χρησιμοποιείται η διάταξη δύο στηλών, ο τίτλος της σελίδας είναι στη μία στήλη και το περιεχόμενο στην άλλη.

en: Next Post
el_GR: Επόμενο άρθρο

en: Posts
el_GR: Άρθρα

en: Tags
el_GR: Ετικέτες

en: Categories
el_GR: Κατηγορίες

note: translators: %s: Post author.
en: by %s
el_GR: από %s

en: Please define an SVG icon filename.
el_GR: Παρακαλούμε ορίστε ένα αρχείο εικονιδίου SVG.

en: Please define default parameters in the form of an array.
el_GR: Παρακαλούμε ορίστε τις προεπιλεγμένες παραμέτρους με μορφή πίνακα.

en: Select pages to feature in each area from the dropdowns. Add an image to a section by setting a featured image in the page editor. Empty sections will not be displayed.
el_GR: Επιλέξτε τις σελίδες που θα εμφανίζονται σε κάθε περιοχή από τα πτυσσόμενα. Προσθέστε μια εικόνα σε μια ενότητα ορίζοντας μια επιλεγμένη εικόνα στην επεξεργασία σελίδας. Οι κενές ενότητες δεν θα εμφανιστούν.

en: Custom
el_GR: Προσαρμοσμένο

en: Light
el_GR: Ανοιχτό

en: Default Header Image
el_GR: Προεπιλεγμένη Εικόνα Κεφαλίδας

en: Two Column
el_GR: Δύο στήλες

en: One Column
el_GR: Μία στήλη

en: Page Layout
el_GR: Διάταξη σελίδας

en: Theme Options
el_GR: Επιλογές θέματος

en: Color Scheme
el_GR: Χρωματικές επιλογές

note: translators: %d: The front page section number.
en: Front Page Section %d Content
el_GR: Περιεχόμενο ενότητας %d της αρχικής σελίδας

note: translators: %s: Post date.
en: <span class="screen-reader-text">Posted on</span> %s
el_GR: <span class="screen-reader-text">Δημοσιεύτηκε στισ</span> %s

en: Footer 2
el_GR: Υποσέλιδο 2

en: Add widgets here to appear in your footer.
el_GR: Προσθέστε εδώ μικροεφαρμογές για να εμφανιστούν στο υποσέλιδό σας.

en: Footer 1
el_GR: Υποσέλιδο 1

[ctx: Libre Franklin font: on or off]
en: on
el_GR: ενεργό

en: Reply
el_GR: Απάντηση

en: Top Menu
el_GR: Αρχικό μενού

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
el_GR: Λυπούμαστε, αλλά τίποτα δε βρέθηκε που ταιριάζει στους όρους αναζήτησης. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά με άλλες λέξεις κλειδιά.

en: Nothing Found
el_GR: Δε βρέθηκε τίποτα

en: Previous
el_GR: Προηγούμενη

en: Next
el_GR: Επόμενο

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
el_GR: Φαίνεται ότι δε βρήκαμε αυτό που ζητούσατε. Αν θέλετε, δοκιμάστε την αναζήτηση.

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
el_GR: Αναζήτηση&hellip;

[ctx: submit button]
en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Previous Post
el_GR: Προηγούμενο άρθρο

note: translators: %s: Post editor URL.
en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
el_GR: Έτοιμος να δημοσιεύσετε το πρώτο σας άρθρο; <a href="%s">Ξεκινήστε εδώ</a>.

note: translators: Search query.
en: Search Results for: %s
el_GR: Αποτελέσματα αναζήτησης για : %s

en: Pages:
el_GR: Σελίδες:

en: Menu
el_GR: Μενού

en: Skip to content
el_GR: Μετάβαση στο περιεχόμενο

en: Social Links Menu
el_GR: Μενού Συνδέσμων Κοινωνικών Δικτύων

en: Comments are closed.
el_GR: Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.

en: Page
el_GR: Σελίδα

en: Next page
el_GR: Επόμενη σελίδα

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
el_GR: Ωπα! Αυτή η σελίδα δε βρέθηκε.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
el_GR: Φαίνεται ότι δε βρέθηκε τίποτα σε αυτή την τοποθεσία. Μήπως να δοκιμάζατε μια αναζήτηση;

en: Previous page
el_GR: Προηγούμενη σελίδα

en: Dark
el_GR: Σκούρο

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
el_GR: Με την υποστήριξη του %s

en: Footer Social Links Menu
el_GR: Μενού κοινωνικών συνδέσμων υποσέλιδου

[ctx: label]
en: Search for:
el_GR: Αναζήτηση για:

[ctx: comments title]
note: translators: %s: Post title.
en: One Reply to &ldquo;%s&rdquo;
el_GR: Μια σκέψη στο &ldquo;%s&rdquo;

note: translators: %s: Post title.
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
el_GR: Συνεχίστε την ανάγνωση του<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

note: translators: %s: Post title.
en: Edit<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
el_GR: Επεξεργασία του<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

[ctx: comments title]
note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s Reply to &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s Replies to &ldquo;%2$s&rdquo;
el_GR[0]: %1$s σχόλιο στο &ldquo;%2$s&rdquo;
el_GR[1]: %1$s σχόλια στο &ldquo;%2$s&rdquo;

note: translators: %s: The current WordPress version.
en: Twenty Seventeen requires at least WordPress version 4.7. You are running version %s. Please upgrade and try again.
el_GR: Το θέμα Twenty Seventeen απαιτεί τουλάχιστον την έκδοση 4.7 του WordPress. Χρησιμοποιείτε την έκδοση %s. Παρακαλούμε αναβαθμίστε και δοκιμάστε ξανά.

en: Collapse child menu
el_GR: Σύμπτυξη υπο-μενού

en: Expand child menu
el_GR: Επέκταση υπό-μενού
